Skip to main content

CENTRUM FINANSOWO-KADROWE SHARED SERVICES W KRAKOWIE

Polska jest ważną lokalizacją w strategii firmy. Ze względu na to, że nasz kraj stał się jednym z globalnych innowatorów w obszarze IT i FinTech, w Krakowie ulokowano jedno z kilku centrów finansowo-kadrowych AbbVie. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną, międzynarodową kadrę specjalistów z zakresu finansów, księgowości, HR, płac i obsługi klienta. Centrum zatrudnia około 150 osób.

Zespół Finance Shared Services (FSS)

Organizacja Finance Shared Services (FSS) została ustanowiona jako jeden z kluczowych elementów nowego modelu operacyjnego firmy AbbVie w celu zapewnienia dokładnej, rzetelnej i spójnej informacji finansowej dla wszystkich podmiotów i jednostek biznesowych. Centrum FSS dla regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) jest zlokalizowane w Krakowie. Pełni funkcję księgową i kontrolną dla oddziałów i jednostek produkcyjnych w regionie, zapewniając wsparcie w zakresie księgowości USGAAP, podatków, sprawozdawczości finansowej oraz wybranych procesów FP&A i OTC.

Kompetencje pracowników centrum finansowego potwierdzone zostały w 2017 roku certyfikatem Akredytowanego Pracodawcy ACCA przyznanym przez największą międzynarodową organizację zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości (Association of Chartered Certified Accountants – ACCA).

Zespół istnieje od 2013 roku i stale się rozwija. Centrum FSS mieści się przy ul. Armii Krajowej 19.

Zespół HRConnect

HRConnect zapewniania wsparcie kadrowo-płacowe oraz usługi skoncentrowane na zapewnianiu doskonałej obsługi klienta. Centra usług z siedzibą w Tokio, Singapurze, Krakowie i Chicago mają za zadanie wspierać pracowników i menedżerów AbbVie w ich potrzebach administracyjnych i operacyjnych.

Centrum HRConnect w Krakowie powstało w 2020 roku i dynamicznie się rozwija. Od tego czasu świadczy usługi HR dla pracowników AbbVie w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Jest to międzynarodowy zespół profesjonalistów pasjonujących się zagadnieniami HR.

Zespół HRConnect ma swoją siedzibę w Krakowie przy ul. Kołowej 8.